długie włosy

Krzem i jego wpływ na nasz organizm

Krzem jest wyjątkowo ważnym dla naszego zdrowia i wyglądu pierwiastkiem, a jego niedobory mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Co warto wiedzieć na temat krzemu oraz tego, w jaki sposób wpływa on na nasze zdrowie?

Krzem to pierwiastek, który ma ogromny wpływ na pracę naszego układu odpornościowego oraz na to, w jaki sposób nasz organizm gospodaruje wodą. Jak się okazuje, wpływ krzemu na zdrowie człowieka jest ogromny, a jego niedobory często okazują się jedną z głównych przyczyn poważnych problemów ze zdrowiem. Co zagraża tym, którzy do swego organizmu nie dostarczają odpowiednich ilości tej substancji?

Niedobory krzemu mogą się objawiać na wiele sposobów. Kruche paznokcie, łamliwe włosy oraz zwiększona skłonność do powstawania siniaków – oto sygnały, które mogą świadczyć o braku odpowiedniej ilości krzemu w naszej codziennej diecie. Osłabienie organizmu, problemy z pamięcią, krwawienie dziąseł oraz problemy związane z pracą układu moczowego to kolejne dolegliwości, których rozwój może wiązać się z niedoborem krzemu. O braku odpowiedniej ilości tego pierwiastka w naszym organizmie może też świadczyć tak poważny problem, jakim jest deformacja stawów oraz tkanki łącznej. Wszystkie te problemy mogą nam poważnie utrudnić życie, a ignorowanie ich może mieć dla nas poważne konsekwencje. Im wcześniej uzupełnimy swe menu o produkty bogate w krzem, im lepiej dobierzemy suplementy diety – tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.